Często zadawane pytania

1. Czy zakupione fiolki są z atomizerem do psikania?

Prawie wszystkie oferowane fiolki są z atomizerami, tzn w sprayu. Wyjątek stanowią wprowadzone do oferty fiolki o pojemności 1ml, które są z koreczkiem i patyczkiem, bez atomizera.


2. Czy mogę mieć pewność, że zakupione fiolki nie ulegną uszkodzeniu w transporcie?

Wszystkie zakupione fiolki pakujemy bardzo starannie, zabezpieczając dokładnie przed stłuczeniem. W razie wystąpienia uszkodzenia rozpatrzymy zgłoszoną reklamację.


3. Czy można odebrać zakupione fiolki osobiście?

Oczywiście, jest taka możliwość. Warunek konieczny to kontakt telefoniczny - 502124300 - po zamówieniu i umówienie się na odbiór osobisty w Sosnowcu. Jednak nie wcześniej, niż co najmniej na drugi dzień po dokonanym zakupie, ze względów technicznych - przygotowanie fiolek wymaga czasu - zawsze są napełniane świeże po zamówieniu.


4. Skąd mogę mieć pewność, że odlewane do fiolek perfumy są oryginalne?

Gwarantujemy Państwu gratisowe wypełnienie zakupionej fiolki o wybranej pojemności, oryginalnymi perfumami prosto z oryginalnej dużej butelki. Odlewane w prezencie perfumy nigdy nie są rozcieńczane, nie zawierają domieszek są nowe, autentyczne i oryginalne.

Naszą wiarygodność potwierdzają opinie o nas wielu tysięcy zadowolonych klientów, oraz udział w Programie „Stop Imitacjom” i „Rzetelna Firma”.


5. Co oznaczają skróty EDC, EDP, EDT ?

EDC - eau de cologne - WODA KOLOŃSKA

EDP - eau de parfum - WODA PERFUMOWANA

EDT - eau de toilette - WODA TOALETOWA


6. Czy pora roku ma wpływ na wybór zapachu?

Każdy oczywiście ma swoje kryteria doboru ulubionych zapachów, jednak pora roku nie jest bez znaczenia.

Na wiosnę polecamy zapachy lekkie, cytrusowe, wodne (ozonowe) oraz wodno-kwiatowe. Wiosna jest idealna na noszenie perfum, ponieważ temperatura powietrza nie jest ani za wysoka ani za niska, dzięki czemu perfumy nie tracą swoich właściwości.

W lecie jak i na wiosnę polecamy perfumy o niższym stężeniu olejków zapachowych i alkoholu. Tak, żeby uniknąć powikłań skórnych spowodowanych reakcją słońca z użytym w kosmetykach alkoholem. Niektóre perfumy zawierają minimalną ilość alkoholu lub zamiast alkoholu zawierają wodę. Perfumy takie zazwyczaj są w wersji : "summer" z ang. lato.

Jesienne zapachy możemy podzielić na dwa rodzaje: rozgrzewające oraz harmonizujące. Rozgrzewające powodują, że czujemy się szczęśliwymi w pochmurne i deszczowe dni, wprowadzają nas w anielski, przyjemny nastrój. Harmonizujące zawierają nuty owoców (jabłka, śliwki), warzyw(seler), jesiennych kwiatów, ziół oraz przypraw, uspokajają nas i wyciszają.

Zimą powinniśmy pachnieć perfumami mocniejszymi i cięższymi od tych, jakie stosowaliśmy wiosną i latem. Zimowe zapachy powinny charakteryzować się nutami pomarańczy, goździków, ambry, piżma, paczuli.


7. Jak poprawnie używać perfum?

Perfumy i wody perfumowane używamy stosując przede wszystkim na ciało w miejscach ciepłych np. przeguby dłoni, zgięcia łokci, klatka piersiowa czy kark. Gdy używamy mocnych perfum dobrym sposobem jest rozpylić je w powietrzu, a następnie przejść przez unoszącą się w powietrzu „chmurkę zapachu”. Można oczywiście zastosować tradycyjny sposób aplikacji na ciało w małej ilości.

Rodzaj perfum należy dostosowywać do okazji. W ciągu dnia należy używać delikatniejszych zapachów niż wieczorem. Nigdy nie należy stosować kilku zapachów jednocześnie. Nie powinno się rozcierać perfum na skórze, ponieważ może to spowodować podrażnienia naskórka.

Wody toaletowe powinno stosować się na ubrania, takie mają przeznaczenie, ale pamiętajmy żeby robić to od środka i nie na każdym materiale. Perfumy zawierają alkohol i inne składniki, które mogą spowodować odbarwienia materiału.

Najważniejszą zasadą jest pamiętanie o umiarze. Lepiej używać zapachów kilka razy dziennie niż raz a dobrze , oszczędzając przypadkowo spotkanym osobom bólu głowy , a przysparzając im radości i przyjemności z obcowania w naszym „pachnącym” towarzystwie.


8. Czy na fiolce może być etykieta z moim własnym tekstem?

Tak!

Na życzenie klienta możemy bezpłatnie umieścić dowolny napis na każdej etykiecie zakupionej fiolki. Etykiety są przeźroczyste, estetyczne i trwałe, napisy nie ulegają szybkiemu rozmazywaniu!

Na każdej etykiecie można umieścić dwie linie swojego tekstu o długości około 18-20 znaków na linię.


9. Pozostałe pytania - prosimy o kontakt!

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy.


10. Czy te same perfumy mogą inaczej pachnieć na różnych osobach?

Oczywiście. Każdy człowiek ma swój własny specyficzny zapach. Indywidualne PH skóry powoduje, że na każdej skórze te same perfumy będą pachnieć inaczej. Użyty zapach w każdym przypadku może zachowywać się różnie w zależności od wielu czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia są wcześniej używane kosmetyki, np. mydła balsamy, rodzaj stosowanej diety i sposób odżywiania, pora dnia i roku.

Sposób przyswajania i oddawania zapachu jest indywidualną sprawą dla każdego człowieka i często zdarza się tak, ze coś co pięknie pachnie na jednej osobie, pachnie nieładnie lub w ogóle na drugiej.


11. Czasami na zdjęciach można zauważyć dodane "wstążki", co one oznaczają?

Czasami na zdjęciach możecie Państwo znaleźć dodane "wtążki", które należy interpretować następująco:

BESTSELLER: Zapachy cieszące się największą popularnością i zainteresowaniem w pewnym okresie czasu.

EXCLUSIVE: Zapachy z tzw "najwyższej półki", o świetnej jakości, eleganckie, często bardzo drogie.

HIT: Zapachy bardzo popularne, charakteryzujące się świetną jakością, łatwo rozpoznawane.

OKAZJA: Zapachy bardzo dobrej jakości, będące w promocji lub w wyjątkowo okazyjnej cenie.

UNIKAT: Zapachy wyjątkowo trudne do zdobycia, "perełki", często wycofane z produkcji, unikatowe, niszowe.12. Czy fiolki są oznaczane, jak rozpoznam jaki zapach jest w środku?

Tak!

Wszystkie fiolki są oznaczane za pomocą estetycznych, przeźroczystach etykiet, na których znajduje się kod/ numer zakupionego zapachu, zgodny z  zamówieniem internetowym oraz z adresem internetowym naszego sklepu. Prostej ich identyfikacji dokonają Państwo na stronie sklepu, wpisując do wyszukiwarki (w prawym, górnym rogu na stronie głównej www.odlewkiperfum.pl), kod/numer z etykiety naklejonej na Państwa fiolce lub korzystając z historii zamówienia złożonego w naszym sklepie.

Na życzenie klienta możemy umieścić dowolny napis na każdej etykiecie!


Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania